![]() |
#3
|
|||||
|
|||||
![]() I'm not local but food for thought:
-add up your total monthly household expensives/bills -determine how many $$'s it takes to run your household/month -add to it a profit you need to see in order to make it worthwhile -divide it down by roughly 30 days a month -figure out what you'd need to sell per day If the numbers seem do-able I say go for it!!! If the numbers aren't looking good, do it as a "second job" open evenings and weekends!! Cheers and g-luck!! |