![]() |
|
#1
|
|||||
|
|||||
![]() Well the bottles are expensive upfront that's for sure but it goes for a looooooooooooooooooong time (for me, it would go over a year). So in long term, its actually cheap compared to other aminos or vitamins in the market.
__________________
You wouldn't want to see my tank. I don't use fancy equipment and I am a noob ![]() |
#2
|
||||
|
||||
![]() I'm sure this will cause conflict but honestly.
The cost of additives that peeps get so worried about seems ridicules!?!. The price of a coral or a light fixture protien skimmers pwr heads pumps etc ect. I can not understand how additives or pwr consumption is given so much attention IMO. Seems like a drop in the bucket in the scheme of the hobby. No one that snowmobiles complains about but he price of gas or oil! Just my thoughts |
#3
|
|||||
|
|||||
![]() I keep mine in my stand with my zeobak
__________________
Guide to building super awesome rock structures / my tank journal http://www.canreef.com/vbulletin/sho...d.php?t=116410 |