View Single Post
  #38  
Old 10-02-2004, 08:16 AM
bulletsworld's Avatar
bulletsworld bulletsworld is offline
Member
 
Join Date: Dec 2003
Location: Calgary, AB
Posts: 866
bulletsworld is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Dez
Des will part out his 180 gallon and sell all of his rock for five bucks a pound. des
Hey damn I bought when it was at 6 bucks! Although it wasn't outta your 180gal. The people hear broke you down to sell did them. Beautiful 180gal too. Does that mean corals will be up for sale in that tank too!



For purchasing rock and not needing alot more, I might just go this route (Des) as you can pick the pieces of rock you want & take it home the same day. With J&L order you never know what size pieces you'll get and although it may be a $1.00 or so cheaper, its like purchasing for something you never know what you get. Also with gas prices out there. Its quite the trip to go just for rock haul and who is going to be stiffed with the gas bill in the end, unless you chip in. Then how much do you save?

Just IMO though.

Reply With Quote